Szczęście w Klubie Komediowym

Czujemy, że Teatr powinna podkreślać wyrazista linia programowa, a Klub Komediowy jest formą bardziej otwartą, w której jest miejsce na rzeczy teatralne i nieteatralne.

Powstanie Klubu Komediowego Charlie to po pierwsze odpowiedź na szerokie potrzeby widowni, a po drugie nasze przystosowanie do aktualnej niepewnej sytuacji zewnętrznej. Działalność artystyczna osób związanych z Teatrem Szczęście, którzy teraz współtworzą Klub Komediowy Charlie, pod przyjaznymi skrzydłami TCF HUB Centrum Sportu i Integracji daje większe możliwości przetrwania, niż w wynajmowanym za ogromne pieniądze lokalu w centrum miasta.

Szczęście na Karmelickiej było Teatrem samofinansującym się bez złotówki dotacji. Mogliśmy płacić wysoki komercyjny czynsz i ponosić ogromne koszty utrzymania działalności, ponieważ Widzowie kupowali bilety. Teatr Szczęście musiał jednak opuścić lokal na Karmelickiej w maju 2020 roku. Ale o tym napiszemy następnym razem. Teraz skupmy się na teraźniejszości.

Szukaliśmy miejsca, które po utracie wszystkich środków finansowych dałoby się odbudować od początku. Tak, finansowo zaczynamy od zera. Mamy na szczęście doświadczenie, dorobek artystyczny, wspaniałą teatralną ekipę, przyjaciół, niezbędny sprzęt, kurtynę, rekwizyty i dekoracje, a nasze dotychczasowe spektakle widziało już dziesiątki tysięcy widzów.

Klub Komediowy Charlie to scena Teatru Szczęście. Tworzą go Ludzie Szczęścia, ale dodatkowo mamy teraz możliwość wspólnego działania z Pasjonatami tworzącymi TCF HUB Centrum Sportu i Integracji, które jest miejscem łączącym szerokie potrzeby wszystkich ludzkich pokoleń – dziadków, rodziców i dzieci.