Kasprzycki w Szczęściu: Poeci piosenki

Scena kameralna
105 minut

Kasprzycki osiąga Zjednoczone Stany Szczęścia raczej rzadko, ale jak już to na pełnej petardzie… z bandem.

Okudżawa, Cohen, Dylan, Wysocki, Bellon, Stevens, Simon, Brassens, Brel, Kaczmarski, może ktoś jeszcze. Mistrzowie, ojcowie, przyjaciele, znakomici autorzy piosenek, które trwają wiecznie, dopisać do nich linijkę bądź dwie.

Koncert „Poeci piosenki” będzie się składał z takiego właśnie hołdu, czy może dialogu – dzięki nim zachowana jest ciągłość. W ascetycznym składzie, który pozwoli się skupić na pięknie słów i melodii, na słowach, które chcieli nam przekazać.

Serdecznie zapraszam.

Robert Kasprzycki

Zagramy w składzie: Robert Kasprzycki – gitary, Max Szelęgiewicz – gitary/bass, Adam Zadora – perkusjonalia

Już czekamy, już się cieszymy!

Robert Kasprzycki w 1992 roku został głównym laureatem Studenckiego Festiwalu Piosenki. Zaśpiewał wówczas swój późniejszy wielki hit „Niebo do wynajęcia”. Podobnie jak nagradzani we wcześniejszych latach Raz Dwa Trzy czy Renata Przemyk wychodził poza klasyczny schemat „studenckiego” barda z gitarą, prowadząc swą twórczość ku współczesnemu rozumieniu ambitnej piosenki.

Debiutancką płytę,  zatytułowaną również „Niebo do wynajęcia”, wydał dopiero w 1997 roku. Za to wypełniał ją starannie przemyślany, świetnie wykonany i wyprodukowany repertuar.  Poza piosenką tytułową znalazły się na niej inne równie piękne utwory m.in. takie jak „Mam wszystko, jestem niczym”, „Miejsca, przedmioty, kształty, drzwi”, „Zielone szkiełko” czy „Zapiszę śniegiem w kominie”. Niektóre z nich stały się prawdziwymi hitami dla wielbicieli piosenki autorskiej.